• Smilšu iela 1,
 • Rīga, LV-1919,
 • tālr. 22306116,
 • fakss 67357841,
 • e-pasts cfla@cfla.gov.lv,
 • www.cfla.gov.lv
29.06.2021.
Ar ES fondu finansējumu papildinās Neatliekamās medicīniskās palīdzības operatīvā transporta parku
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, īstenojot Eiropas Savienības (ES) fondu finansētu projektu, iegādāsies vismaz 157 jaunus, pilnībā aprīkotus operatīvos medicīniskos transportlīdzekļus. Autoparka atjaunošanā ieguldīs 13,94 miljonus eiro no ES fondu līdzekļiem, no valsts budžeta finansējot 15% jeb 2,46 miljonus eiro.
28.06.2021.
Ar ERAF atbalstu tapis Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrs
Piedaloties Valsts prezidentam, kultūras ministram, deputātiem, māksliniekiem, mūziķiem un viesiem, atklāts Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrs. Līdz ar to bijusī Sabiles sinagoga ver durvis ikvienam interesentam un piedāvā ieskatu vēsturē, laikmetīgā mākslā un Kurzemes tūrisma maršrutos.
19.06.2021.
Precizēts vienkāršotais modelis finanšu un ekonomiskajiem aprēķiniem PPP projektiem
Lai atvieglotu publiskajam partnerim vai tā pārstāvim finanšu un ekonomisko aprēķinu izstrādi, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir precizējusi vienkāršoto modeli finanšu un ekonomiskajiem aprēķiniem, kā arī tas papildināts ar piemēru “Trīs novadu apvienotais sociālās aprūpes centrs”.
17.06.2021.
Izsludina ES fondu projektu atlasi praktiskas ievirzes pētījumiem
Zinātniskajām institūcijām praktiskas ievirzes pētījumu veikšanai pieejami gandrīz 8,4 miljoni eiro, no tiem 7,2 miljonus finansēs Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF).
11.06.2021.
Ekspluatācijā pieņemts memoriāls padomju okupācijas upuru piemiņai
Ar ES fondu atbalstu pabeigts un ekspluatācijā pieņemts vides objekts – memoriāls padomju okupācijas upuru piemiņai “Vēstures taktīla”, kuru plašākai sabiedrībai projekta īstenotājs -  VAS “Valsts nekustamie īpašumi” - darīs pieejamu 14. jūnijā, pieminot 80. gadadienu kopš traģiskā notikuma Latvijas vēsturē, kad 1941. gadā padomju režīms izsūtīja vairāk kā 15 tūkstošus Latvijas pilsoņu. 
11.06.2021.
No nākamās nedēļas darbu klātienē atsāks Klientu apkalpošanas centrs
No pirmdienas, 14. jūnija, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) Klientu apkalpošanas centrs  būs atvērts katru darba dienu no plkst. 8.30 līdz 17.00. Tāpat klātienes tikšanās iespējams organizēt CFLA reģionu nodaļās, iepriekš vienojoties par tikšanās laiku.
08.06.2021.
FM: React-EU – papildu atbalsts pandēmijas seku mazināšanai
Otrdien, 8. jūnijā, valdība apstiprināja grozījumus Eiropas Savienības fondu darbības programmā “Izaugsme un nodarbinātība”, kas ļaus izmantot Eiropas Komisijas papildus piedāvāto REACT-EU finansējumu pandēmijas krīzes seku mazināšanai.
08.06.2021.
Izsludina jaunu atlasi ES fondu ieguldījumiem degradēto teritoriju revitalizācijā
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir izsludinājusi Eiropas Savienības (ES) fondu projektu iesniegumu atlasi programmā, kas veicinās videi draudzīgu un vides ilgtspēju teritoriālo izaugsmi un jaunu darba vietu radīšanu. Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums ceturtajā atlases kārtā – vairāk nekā 15 miljoni eiro.
07.06.2021.
Ar ERAF atbalstu noslēgušies rekonstrukcijas darbi Saulkrastu estrādē un Neibādes parkā
Saulkrastu novada dome, sadarbībā ar Carnikavas, Salacgrīvas un Limbažu pašvaldībāmīstenojot projektu „Saviļņojošā Vidzeme”, ir atjauunojusi Saulkrastu estrādes ēku un labiekārtojusi Neibādes parku, lai pēc ilgstoša klusuma perioda šī vieta atkal varētu darboties atbilstoši savam profilam – kultūras un atpūtas pasākumu norisei.  
02.06.2021.
IZM: ES fondu profesionālās izglītības skolu modernizācijas projektus īstenos sinerģijā ar augstas gatavības projektiem
Eiropas Savienības (ES) fondu programmas profesionālās izglītības iestāžu modernizācijai projektus īstenos sinerģijā ar augstas gatavības projektiem. Šādus nosacījumus paredz valdības sēdē apstiprinātie ES fondu programmas noteikumu grozījumi.
02.06.2021.
EM: Tiks izsludināta papildu atlase atbalsta sniegšanai MVU finansējuma piesaistei kapitāla tirgos
Apstiprinot grozījumus ES fondu atbalsta programmā uzņēmējiem finansējuma piesaistei kapitāla tirgos "Atbalsts mazo, vidējo komersantu finansējuma piesaistei kapitāla tirgos", Ministru kabinets š.g. 1. jūnija sēdē lēma pagarināt programmas darbības termiņu un izsludināt jaunu atlasi atbalsta saņemšanai.
28.05.2021.
Ar ES fondu atbalstu atjaunos Valmieras Drāmas teātra ēku
Ieguldot Eiropas Savienības (ES) fondu investīcijas, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” atjaunos Valmieras Drāmas teātra ēku, atjaunojot tās ārējo veidolu, uzlabojot telpas skatītāju un darbinieku ērtībām un par 50% samazinot apkures enerģijas patēriņu.
24.05.2021.
Eiropas Komisija izsludina pieteikšanos jaunā Eiropas "Bauhaus" balvām
 Ar pirmajām jaunā Eiropas “Bauhaus” balvām tiks cildināta laba prakse, piemēri un koncepcijas, kas skaidri atspoguļo jaunā Eiropas “Bauhaus” vērtības – ilgtspēju, estētiku un iekļaujošumu. Šiem piemēriem jābūt vai nu jau īstenotiem, vai arī – ja tos iesniedz studenti un jauni profesionāļi (vecumā līdz 30 gadiem) – vērstiem uz nākotni.
21.05.2021.
Atbildes uz uzdotajiem jautājumiem semināru ciklā "Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā"
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir apkopojusi trīs semināru ciklā "Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā" uzdotos jautājumus un sagatavojusi atbildes. 
20.05.2021.
Uzmanību! Norādījumi par izvairīšanos no interešu konfliktiem
Eiropas Komisija ir publicējusi vadlīnijas “Norādījumi par izvairīšanos no interešu konfliktiem un to pārvaldību saskaņā ar Finanšu regulu”. Vadlīnijās sniegti norādījumi par to, kā interpretēt un piemērot saistošās normas, lai veicinātu labu praksi, kā arī sniegti piemēri interešu konflikta situācijām. 
20.05.2021.
Noderīgi: vēlreiz par būvdarbu iepirkumiem - balstīšanās uz apakšuzņēmēju pieredzi
Būvdarbu iepirkumos bieži galvenais būvdarbu veicējs atbilstību iepirkumā izvirzītajām prasībām pamato, izmantojot piesaistītu apakšuzņēmēju pieredzi vai iespējas. Centrālā finanšu un līgumu aģentūra vērš uzmanību, ka balstīšanās uz citas personas pieredzi no pasūtītāja puses ir ļoti rūpīgi izvērtējama.
19.05.2021.
VARAM: Pašvaldībām pieejami 15 milj. eiro degradēto teritoriju sakārtošanai un ekonomiskās aktivitātes veicināšanai
Otrdien, 18.maijā, Ministru kabinets (MK) apstiprinājis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto rīkojumu projektu, kas paredz 15,11 milj. eiro lielas investīcijas pašvaldību projektiem no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma degradēto teritoriju revitalizācijai, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību attīstības programmām, nodrošinot videi draudzīgu un vides ilgtspēju veicinošu teritoriālo izaugsmi un jaunu darba vietu radīšanu, informē VARAM.
13.05.2021.
Paplašināts atbalsts komersantu nodarbināto apmācībām
Covid-19 pandēmijas ierobežošanas pasākumi un ar to saistītā ekonomikas straujā transformācija ir apliecinājusi uzņēmumu akūto nepieciešamību pēc straujas pielāgošanās tirgum un ieguldījumiem cilvēkresursos. Apstiprinot grozījumus atbalsta programmā komersantu nodarbināto apmācībām, valdība š.g. 13. maija sēdē lēma paplašināt komersantiem pieejamo atbalstu.
12.05.2021.
Atbalsta centrs ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām “Cimdiņš” turpina darbu jaunās telpās
Šodien, 12. maijā, Ventspilī norisinājās dienas aprūpes centra “Cimdiņš” svinīgais atklāšanas pasākums. Dienas aprūpes centrs jaunā kvalitātē ir uzsācis sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu sniegšanu pieaugušām personām ar garīga rakstura traucējumiem, kam sekos pakalpojumu sniegšana arī bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.
08.05.2021.
Pabeigta Inčukalna gudrona dīķu sanācija
Ar ES fondu atbalstu pabeigta Latvijā divu vēsturiski piesārņotāko vietu teritoriju sanācija, kurās piesārņojošo vielu koncentrācija ir visaugstākā un piesārņojuma izplatība apdraud dabas vērtības, apdzīvotās vietas un iedzīvotāju veselību.
05.05.2021.
Ar ES fondu investīcijām renovēta Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca
Ieguldot vairāk nekā 1,5 miljonus eiro Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējuma, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā noslēgušies vērienīgi renovācijas darbi slimnīcas 3. korpusā, kur atrodas Ambulatorā nodaļa, viens no operāciju blokiem, kā arī 1. nodaļa. Atjaunotajā operāciju blokā būs iespējams palielināt veicamo operāciju apjomu. 
30.04.2021.
CFLA: Praktiskas ievirzes pētījumu rezultātus vērtē starptautiski augsti kvalificēti eksperti
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) Eiropas Savienības (ES) fondu finansētajos praktiskas ievirzes pētījumu projektos, kur nepieciešamas specifiskas augsta līmeņa zināšanas pētījumu zinātniskās kvalitātes izvērtējumam, šī pienākuma veikšanai piesaista Eiropas Komisijas (EK) ekspertu datubāzē iekļautos ekspertus.
29.04.2021.
Ieguldītas ES fondu investīcijas Kuldīgas 2. vidusskolas pārbūvē
Jaunu elpu pēc pārbūves ieguvušas Kuldīgas 2. vidusskolas telpas – tur ar Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu noslēgusies visu telpu atjaunošana skolas jaunā korpusa 2. un 3. stāvā un ķīmijas laboratorijas un kabineta pārbūve 1. stāvā - skolēni pēc attālinātajām mācībām varēs atgriezties mūsdienu prasībām atbilstošās un ergonomiskās telpās.
28.04.2021.
Veiksmīgi noslēdzies “Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā” pavasara cikls
2021. gada aprīlī tiešsaistē norisinājās semināru cikls “Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā”, kur Centrālās finanšu un līgumu aģentūras pulcētie jomas speciālisti dalījās ar labo praksi Eiropas Savienības fondu atbalsta izmantošanā.
27.04.2021.
Sadarbības partneri un sociālie partneri konceptuāli atbalsta Atveseļošanas fonda plānu
 27. aprīlī Nacionālās Trīspusējās sadarbības padomē tika skatīts precizētais Latvijas Atveseļošanas fonda plāns un panākta konceptuāla vienošanās ar sadarbības partneriem un sociālajiem partneriem. 
27.04.2021.
Piektdien attālināti norisināsies Eiropas Zinātnieku nakts
Piektdien, 30. aprīlī, attālināti norisināsies ikgadējais pasākums Eiropas Zinātnieku nakts, kura mērķis ir sniegt iespēju iepazīties ar zinātnes sasniegumiem un zinātnieku darbu, šogad virtuāli viesojoties zinātniskajos institūtos, augstskolās un citās iestādēs no visas Latvijas.
22.04.2021.
TIEŠRAIDE: "Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā", III daļa
23. aprīlī no plkst. 11.00 līdz 13.30 notiks semināru cikla "Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā" trešā daļa - ES fondi: ko sola un nesīs nākotne?
22.04.2021.
23. aprīlī - semināru cikla “Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā” noslēgums
Rīt, 23. aprīlī, plkst. 11.00 sāksies trešais tiešsaistes seminārs pasākumu ciklā, kur Centrālās finanšu un līgumu aģentūras pulcētie jomas speciālisti dalās ar labo praksi Eiropas Savienības fondu atbalsta izmantošanā.
19.04.2021.
Ar ES fondu atbalstu Getliņos tapis pirmais bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes komplekss Latvijā
Ekspluatācijā pieņemts pirmais sausās fermentācijas bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes komplekss Latvijā, kas ir lielākais šāda veida pārstrādes komplekss Baltijā. Jau 7. aprīlī tika uzsākts jaunā kompleksa testēšanas periods un plānots, ka pirmie bioloģiski noārdāmie atkritumi tuneļos tiks ievietoti šā gada maijā.
16.04.2021.
Liela interese par studējošo inovāciju programmu
Augstāko izglītības institūciju interese par pieejamo finansējumu ES fondu programmā “Inovāciju granti studentiem" ir lielāka kā iepriekšējā kārtā – otrās atlases kārtas ietvaros Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir saņēmusi 9 projektu iesniegumus.
15.04.2021.
TIEŠRAIDE: "Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā", II daļa
16. aprīlī no plkst. 11.00 līdz 13.30 notiks semināru cikla "Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā" pirmā daļa - iepirkumi un līgumi ES fondu projektu īstenošanā
15.04.2021.
16. aprīlī - semināru cikla “Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā” otrā daļa
Rītdien, 16. aprīlī, notiks otrais tiešsaistes seminārs trīs pasākumu ciklā, kur Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) pulcētie jomas speciālisti dalās ar labo praksi Eiropas Savienības (ES) fondu atbalsta izmantošanā.
14.04.2021.
CFLA: krāpšana projektu uzraudzībā netiek pieļauta; KNAB pārbaude novērš aizdomas par darbinieku iesaisti
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra vēlreiz apliecina – tā nodrošina ES fondu projektu atbildīgu un caurspīdīgu uzraudzību, tajā skaitā nepieļaujot, ka darbinieki varētu rīkoties interešu konflikta situācijā.
09.04.2021.
FM: Turpinās mērķtiecīgs darbs pie Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna izstrādes
Šodien, 9. aprīlī, Finanšu ministrs Jānis Reirs tikās ar Eiropas Komisijas (EK) Atveseļošanas un noturības mehānisma (ANM) ģenerāldirektorāta vadītāju Selīni Gaueri (Céline Gauer), lai pārrunātu ANM plāna izstrādes aktualitātes, gūtās atziņas un turpmākos soļus.
08.04.2021.
TIEŠRAIDE: "Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā", I daļa
9. aprīlī no plkst. 11.00 līdz 13.00 notiks semināru cikla "Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā" pirmā daļa - ES fondu projekti: aktualitātes, novērojumi, ieteikumi.
08.04.2021.
Rīt - semināru cikla "Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā" pirmā daļa
Rītdien, 9. aprīlī, notiks pirmais tiešsaistes seminārs vairāku pasākumu ciklā, kur Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) pulcētie jomas speciālisti dalīsies ar labo praksi Eiropas Savienības (ES) fondu atbalsta izmantošanā.
29.03.2021.
CFLA aprīlī aicina uz semināru ciklu “Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā”
Piektdien, 9. aprīlī, notiks pirmais tiešsaistes seminārs vairāku pasākumu ciklā, kur Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) pulcētie jomas speciālisti dalīsies ar labo praksi Eiropas Savienības (ES) fondu atbalsta izmantošanā.
25.03.2021.
Krāslavas pils Amatu māja turpina paplašināt piedāvājumu tūristiem
Vairāku gadu garumā Krāslavas novada pašvaldība darbojas dažādos projektos, lai attīstītu 18. gadsimta pērli – Krāslavas muižu jeb pils kompleksu. Pirms trim gadiem ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu tika uzsākta vērienīga Krāslavas pils Amatu mājas - staļļu pārbūve.
18.03.2021.
FM: Ir jādara viss iespējamais, lai izvairītos no pārrāvumiem ES fondu investīciju ieviešanā
Pateicoties ES fondu investīciju ieviešanai, ekonomiskās aktivitātes kritums Latvijā 2020. gadā ir bijis mazāks, nekā prognozēts, Finanšu ministrija informē Ministru kabinetā iesniegtajā pusgada ziņojumā par ES fondu investīciju aktualitātēm.
15.03.2021.
Starp “Latvijas Būvniecības gada balva 2020” laureātiem - arī ES fondu līdzfinansēti projekti
No 42 konkursa “Latvijas Būvniecības gada balva 2020”  laureātiem 13 projekti īstenoti ar Eiropas Savienības fondu atbalstu. Balvu pasniegšana š.g. 12. martā notika Āgenskalna tirgū.
15.03.2021.
Ar ES fondu finansējumu uzlabo energoefektivitāti LLU ēkās
Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansiālu atbalstu norisinās septiņu energoefektivitātes projektu īstenošana Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) fakultātēs un dienesta viesnīcās. Daļa no projektiem jau noslēgusies, daļā - darbi turpinās.
10.03.2021.
Īstenojot ES fondu projektu, atklāj Valmieras Vecās aptiekas vēsturisko nozīmību
Valmieras vēsturiskajā centrā, kur ar Eiropas Savienības (ES) fondu investīcijām pašvaldība veic Valmieras Vecās aptiekas Bruņinieku ielā 1, Valmierā (vidējā no trīs ēkām) pārbūvēšanu, atklātas līdz šim nezināmas arhitektoniski vēsturiskās liecības ar nozīmīgu vēstures, zinātnes un kultūrvēsturisko vērtību.
08.03.2021.
ES fondu projektu īstenotājus aicina pieteikt projektus konkursā “RegioStars Awards”
Šogad jau četrpadsmito reizi norisināsies Eiropas Komisijas rīkotais konkurss “RegioStars Awards” ES fondu projektu īstenotājiem - konkursam var iesniegt inovatīvus un iedvesmojošus ar ES līdzfinansējumu īstenotos Kohēzijas politikas projektus, ar kuriem projektu īstenotāji lepojas un ir gatavi dalīties pieredzē.
04.03.2021.
FM: Turpinās sarunas par Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plānā paredzētajām reformām
Turpinoties Latvijas diskusijām ar  Eiropas Komisiju (EK) par iesniegto Atveseļošanas un noturības plāna (ANM) projektu, notikusi saruna par likuma varas virzienā plānotajām reformām un investīcijām. Līdz šim notikušas diskusijas arī par veselības un nevienlīdzības mazināšanas jomām. Nākamnedēļ diskusijas turpināsies.
02.03.2021.
FM aicina piedalīties diskusijās par ES fondu un Atveseļošanas un noturības mehānisma ietvaros plānotajiem ieguldījumiem
Trīs dienas – 8., 10. un 12. martā, attālināti notiks Finanšu ministrijas (FM) rīkotas atkārtotas tematiskās diskusijas, lai ar sociālajiem un sadarbības partneriem pārrunātu Eiropas Savienības (ES) fondu un Atveseļošanas un noturības mehānisma (ANM) ietvaros plānotos ieguldījumus klimata un transporta, digitalizācijas, ekonomikas attīstības, veselības, nevienlīdzības mazināšanas un likuma varas jomās no 2021. līdz 2027. gadam, informē FM.
01.03.2021.
Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plānā nepieciešams lielāks uzsvars uz reformām
Pagājušajā nedēļā Latvija kā pirmā no Baltijas valstīm uzsāka sarunas ar Eiropas Komisiju (EK) par iesniegto Atveseļošanas un noturības plāna (ANM) projektu. Šobrīd notikušas tematiskās diskusijas par diviem no ANM plāna virzieniem – veselību un nevienlīdzības mazināšanu. Šonedēļ diskusijas turpināsies.
25.02.2021.
Ar ES fondu atbalstu Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadībā turpinās kultūras mantojuma digitalizācija
Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu ceturto gadu regulāri tiek papildināti kultūras materiāli digitālā formātā – senas kinohronikas, pagājušā gadsimta prese, Dziesmu un deju svētku vēsture, laikraksta “Diena” fotonegatīvu arhīvs un daudz kas cits šobrīd interesentiem ir pieejams digitālā veidā.
23.02.2021.
FM: Ar Eiropas Komisiju uzsāktas sarunas par Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plānu
Šonedēļ Latvija kā pirmā no Baltijas valstīm uzsākusi sarunas ar Eiropas Komisiju (EK) par iesniegto Atveseļošanas un noturības mehānisma (ANM) plānu.
22.02.2021.
“Olainfarm” atjauno aukstumstaciju ilgtspējīgākai un zaļākai ražošanai
Ar saukli “Zaļākai šodienai” šonedēļ “Olainfarm” atklāj pārbūvēto aukstumstaciju un tās inženiersistēmu, kas veicinās siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanu. Aukstumstacijas un sadales infrastruktūras modernizācijā ieguldīti vairāk nekā 2,7 miljoni eiro, tai skaitā Kohēzijas fonda līdzfinansējums 700 tūkstošu eiro apmērā. 
22.02.2021.
Vidzemes slimnīcā veikta Ambulatorās daļas un Funkcionālās diagnostikas nodaļas pārbūve
Ieguldot Eiropas Savienības fondu līdzekļus, Vidzemes slimnīcā pārbūvēta Ambulatorā daļa un Funkcionālās diagnostikas nodaļa, kā arī slimnīcas ieejas mezgls un kāpņu telpa.
19.02.2021.
VARAM: Pašvaldībām būs pieejamas vēl vismaz 15 milj. eiro investīcijas uzņēmējdarbības attīstībai degradēto teritoriju sakārtošana
Degradēto teritoriju revitalizācijai būs pieejami vairāk nekā 15 miljoni eiro, ko pašvaldības varēs izmantot ceļu satiksmes, komercdarbības mērķiem paredzēto ēku un to infrastruktūras attīstīšanai, kā arī nepieciešamo industriālo pieslēgumu nodrošināšanai un teritorijas labiekārtošanai.
18.02.2021.
Noderīgi: IUB palīgmateriāls, lai izvairītos no iepirkumu nepamatotas sadalīšanas
Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) ir sagatavojis palīgmateriālu - kontroljautājumus, kas palīdzēs iepirkuma plānošanas procesā, lai izvairītos no iepirkumu nepamatotas sadalīšanas.
17.02.2021.
ES fondu atbalstam finansējuma piesaistei kapitāla tirgos pieteikušies pieci pretendenti
ES fondu finansējuma piešķiršanai mazo un vidējo komersantu akciju un obligāciju emisijai projektu atlases otrajā kārtā saņemti pieci iesniegumi. Kopējais pieprasītais finansējuma apmērs ir 41% no projektu atlases kārtā pieejamā.
17.02.2021.
PAŠVALDĪBĀM: svarīgi par aktuālo informāciju saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu – finansējuma saņēmēja maiņa
Jaunizveidoto novadu pašvaldības pēc 2021. gada pašvaldības vēlēšanām pārņems novadā iekļauto pašvaldību saistības, tostarp vienošanos par ES fondu projektu īstenošanu. Finansējuma saņēmēja maiņa attiecināma gan uz projektiem, kas ir īstenošanā, gan tiem projektiem, kam īstenošanas posms ir noslēdzies un turpinās projekta pēcuzraudzība.
16.02.2021.
Pabeigts Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma jaunais korpuss
Mākslas un mediju izglītības apguvei radīta mūsdienīga mācību vide - Rīgas Mākslas un mediju tehnikumam ar Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējumu uzcelts jauns korpuss, kas š.g. februārī nodots ekspluatācijā. 
11.02.2021.
CFLA izsludina atlasi par ES fondu finansējumu tramvaju infrastruktūrai
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Rīgas, Liepājas un Daugavpils tramvaju pārvadājumu nodrošinātājiem sagatavot projekta iesniegumu Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņemšanai. Tramvaju infrastruktūras attīstībai paredzēts ES fondu līdzfinansējums 74,8 miljonu eiro apmērā.
09.02.2021.
FM: ES fondu investīciju projektu īstenošana intensīvi turpinās arī COVID-19 ārkārtas apstākļos
Eiropas Savienības fondu projektu īstenotājiem 2020. gadā veikti maksājumi vairāk kā 600 miljonu eiro apjomā, izpildot gada prognozi par 112 procentiem, Finanšu ministrija informē Ministru kabinetā iesniegtajā ziņojumā par ES fondu investīciju aktualitātēm.
09.02.2021.
Naukšēnos izveidota darbnīca cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem
Naukšēnu novada pašvaldība, pilnveidojot sociālo pakalpojumu infrastruktūru, ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu ir izveidojusi specializētas darbnīcas pilngadīgiem cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem. 
09.02.2021.
FM: Latvijas Atveseļošanas un noturības plāna projekts iesniegts izvērtēšanai Eiropas Komisijai un sabiedrībai
Otrdien, 9. februārī, Finanšu ministrija iesniegusi izskatīšanai Eiropas Komisijā Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma (ANM) plāna projektu. Tāpat ikviens interesents aicināts sniegt savu viedokli un komentārus uzsāktajā sabiedriskajā apspriešanā par ANM plāna projektu. 
08.02.2021.
Daugavpilij, Jēkabpilij un Valmierai pieejams ES fondu finansējums autobusu iegādei
CFLA ir nosūtījusi uzaicinājumu  Daugavpils, Jēkabpils un Valmieras pašvaldību abiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem iesniegt projektus Kohēzijas fonda līdzfinansējuma saņemšanai. Videi draudzīgas sabiedriskā transporta infrastruktūras attīstībai no ES fondiem pieejami 10,6 miljoni eiro.
05.02.2021.
Uzņēmumi var pieteikties ES fondu atbalstam finansējuma piesaistei kapitāla tirgos
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir apstiprinājusi uzņēmumu akciju emisijas projektus, kas iesniegti atlases pirmajā kārtā Eiropas Savienības (ES) fondu programmā mazo un vidējo komersantu finansējuma piesaistei kapitāla tirgos. Līdz 15. februārim turpinās jaunu projektu iesniegumu pieņemšana.
05.02.2021.
Ventspils Augstskolas “A” korpuss pielāgots cilvēkiem ar kustību traucējumiem
Ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) atbalstu Ventspils Augstskolā pabeigti būvniecības darbi, pielāgojot  mācību ēkas “A” korpusu cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
04.02.2021.
Valdībā skatīs Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna projektu
Ceturtdien, 4.februārī, valdībā skatīs Finanšu ministrijas iesniegto Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna projektu. Plāna projekts, kurš sagatavots atbilstoši Nacionālā attīstības plāna mērķiem un Eiropas Komisijas ieteikumiem, pēc izskatīšanas valdībā tiks virzīts saskaņošanai EK.
02.02.2021.
Latvijas Universitātes Zinātņu māja papildināta ar modernu aprīkojumu
Latvijas Universitāte pabeigusi īstenot vērienīgo attīstības projektu – ieguldot 24 miljonus eiro ERAF finansējuma, tapusi Zinātņu māja, un zinātniskie institūti un fakultātes, kas īsteno pētniecību eksakto zinātņu nozarē un medicīnas un dzīvības zinātņu nozarēs, aprīkoti ar modernu infrastruktūru zinātnisko pētījumu veikšanai.
01.02.2021.
FM: Latvijas Atveseļošanas un noturības plāna izstrādē nepieciešama visu iesaistīto pušu mērķtiecīga sadarbība
Piektdien, 29. janvārī, Nacionālās Trīspusējās sadarbības padomē pārrunāts Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma (ANM) plāna projekts, tā mērķi, plānotās strukturālās reformas un investīcijas, kā arī turpmākā rīcība plāna izstrādē.
29.01.2021.
Kuldīgā būs starptautiska maģistra programma pakalpojumu dizainā
Šonedēļ Kuldīgas novada pašvaldība un biedrība “Kuldīgas Mākslinieku rezidence” parakstījusi līgumu ar četrām augstskolām – Latvijas Mākslas akadēmiju, Lapzemes universitāti Somijā, Rīgas Ekonomikas augstskolu un Igaunijas Mākslas akadēmiju – par starptautiskas maģistra līmeņa studiju programmas “Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas” īstenošanu Kuldīgā, sākot no 2021. gada rudens.
28.01.2021.
Baltijas valstu uzraugošās institūcijas ES fondu projektiem vides jomā apmainās pieredzēm
Šodien, 28. janvārī, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas ES fondu projektu uzraugošās institūcijas vides jomā tikās, lai pārrunātu aktualitātes investīciju progresā un plānus 2021. – 2027. gada plānošanas perioda ES fondu investīcijām vides jautājumu risināšanai.
27.01.2021.
Ādažu novadā atjaunots Gaujas – Daugavas kanāls
Ieguldot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļus 2,87 miljonu apmērā, ir pabeigta valsts nozīmes ūdensnotekas Gaujas - Daugavas kanāla pārbūve. Projekta mērķis bija samazināt plūdu apdraudējumu Ādažu novadā, palielināt novadu iedzīvotāju drošību, tādējādi veicinot uzņēmējdarbības attīstību teritorijā un uzlabojot iedzīvotāju dzīves kvalitāti.
27.01.2021.
FM: Sagatavots Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna projekts
Finanšu ministrijas darba grupa kopā ar nozaru ministrijām un sociālajiem un sadarbības partneriem ir sagatavojusi Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna projektu. Projektu plānots iesniegt izskatīšanai valdībā februāra sākumā.
26.01.2021.
CFLA izsludina atlasi par ES fondu finansējumu elektrovilcienu iegādei
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu AS “Pasažieru vilciens” sagatavot projekta iesniegumu Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņemšanai. Elektrovilcienu iegādei paredzēts ES fondu līdzfinansējums 114,2 miljonu eiro apmērā.
26.01.2021.
Plānoto maksājuma pieprasījumu iesniegšanas grafika aktualizēšana - līdz 1. februārim!
Februārī tiks aktualizēts finanšu disciplīnas 2021. gada plāns - CFLA aicina visus finansējuma saņēmējus rūpīgi izvērtēt iespējamos riskus, kas varētu ietekmēt projekta naudas plūsmu, un nepieciešamības gadījumā aktualizēt plānoto maksājuma pieprasījumu iesniegšanas grafiku līdz š.g. 1. februārim. 
26.01.2021.
Jūrmalā ar ES fondu finansējumu atjaunotas divas skolas
2020. gada izskaņā nodotas ekspluatācijā divas Jūrmalas pilsētas izglītības iestādes – Jūrmalas pilsētas Ķemeru pamatskolas ēka, kā arī Jūrmalas Sporta skolas peldbaseinu ēka. Abās ēkās ar Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumu uzlabota energoefektivitāte.
25.01.2021.
Veselības aprūpes infrastruktūrai no ES fondiem – 43 miljoni eiro
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir izsludinājusi Eiropas Savienības (ES) fondu projektu atlasi, kur Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas, Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta infrastruktūrā no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) paredzētas investīcijas 43 miljonu eiro apmērā.
21.01.2021.
FM: Jauns likums palīdzēs stiprināt cīņu pret ES finansējuma izkrāpšanu
Ceturtdien, 21. janvārī, Saeima trešajā lasījumā pieņēma jaunu likumu “Eiropas Birojam krāpšanas apkarošanai sniedzamā atbalsta likums”. Tas izstrādāts, lai nodrošinātu efektīvu atbalstu Eiropas Birojam krāpšanas apkarošanai (OLAF) tā veiktajās administratīvajās izmeklēšanās ar mērķi aizsargāt Eiropas Savienības (ES) finanšu intereses pret krāpšanu, korupciju un citām nelikumīgām darbībām.
19.01.2021.
Kuldīgā pabeigts apjomīgs ielu atjaunošanas projekts
Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda 3,2 miljonu līdzfinansējumu Kuldīgā pabeigts ievērojams ielu atjaunošanas projekts, kas ilga divus gadus. Projekta teritorija atrodas Kuldīgas pilsētas centrālajā - dienvidu daļā.
18.01.2021.
ES fondu atbalsts ārstniecības personāla piesaistei Rīgā
Sniedzot atbalstu medicīnas personālam, kas nodrošina pacientu  ārstēšanu sabiedrības veselības krīzes situācijās, un stiprinot tā pieejamību Rīgā, Veselības ministrija īstenos Eiropas Savienības (ES) fondu projektu. Pieejamais ES fondu finansējums – 2,55 miljoni eiro.
18.01.2021.
Ķemeros iekārtos dabas tūrisma centru un parku
Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda 5 miljonu līdzfinansējumu Ķemeros iekārtos dabas tūrisma centru un parku. Būvdarbus plānots uzsākt šogad un pabeigt 14 mēnešu laikā.
12.01.2021.
CFLA izsludina ES fondu projektu atlasi studējošo inovāciju sekmēšanai
Augstākās izglītības institūcijas ir aicinātas pieteikties Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumam, lai īstenotu projektus studējošo inovāciju sekmēšanai. Programmas projektu atlases otrajā kārtā no ERAF paredzēts ieguldīt vairāk nekā 4,5 miljonus eiro.
07.01.2021.
Valmierā iegādāti deviņi jauni hibrīdautobusi
Valmieras pilsētā sabiedrisko transportu papildinājuši deviņi hibrīdautobusi - pirmoreiz kopš neatkarības atjaunošanas tie iegādāti pilnīgi jauni. To izdevies īstenot, izmantojot Kohēzijas fonda līdzfinansējumu 1,9 miljonu eiro apmērā.
06.01.2021.
Liela uzņēmēju interese par energoefektivitātes uzlabošanu apstrādes rūpniecībā
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) Eiropas Savienības (ES) fondu programmā energoefektivitātes uzlabošanai apstrādes rūpniecībā iesniegumu atlases trešajā kārtā saņēmusi 48 projektu iesniegumus. Lielākā aktivitāte – uzņēmumu attīstībai Pierīgā.
05.01.2021.
Liepājā būvē jaunu ražošanas ēku
LSEZ kapitālsabiedrība “Vecās Ostmalas Biznesa Parks” ar ERAF atbalstu uzsācis jaunas ražošanas ēkas būvniecību aptuveni 2000 m2 platībā. Jaunajā ēkā plānots izvietot ražošanas uzņēmumus.
KLIENTU APKALPOŠANAS CENTRS
Meistaru iela 10, Rīga
Tālrunis: (+371) 66939777
E-pasts: info@cfla.gov.lv
KORESPONDENCES
ADRESE
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra,
Smilšu iela 1,
Rīga (Vecrīga),
LV-1919

E-pasts oficiālai sarakstei pasts@cfla.gov.lv
 • P
 • O
 • T
 • C
 • P
 • S
 • Sv
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība. Turpinot vietnes apskati Jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk
Piekrītu